بهترین جریان‌های فناوری چگونه بیمه را دگرگون خواهند کرد؟

تاریخ انتشار: 1401/02/10

تعداد زیادی از جریان‌های شتابدار فناوری، در کمین دگرگون کردن ماهیت خود بیمه هستند. در رشته خودرو، ریسک از راننده به هوش مصنوعی و نرم‌افزار خودروهای خودران منتقل خواهد شد. ماهواره‌ها، پهپادها و مجموعه داده‌های لحظه‌ای به بیمه‌گران میدان دید بی‌نظیری درباره‌ی ریسک‌های  پیرامون موردهای بیمه می‌دهد که منجر به دقت بالاتری خواهد شد. پردازش خسارت پس از فجایع طبیعی خودکار شده و برق‌آسا و به طور نامحدود مقیاس‌پذیر انجام خواهد شد. صنعت بیمه‌ی عمر، بسته‌ی محصولاتی به بازار عرضه خواهد کرد که بدون وقفه پوشش بیمه‌ای را بر اساس نیازهای رو به رشد یا متغیر مشتری‌هایشان تنظیم می‌کند.

این سناریوها علمی-تخیلی نیستند. فناوری‌های پشت آنها در حال حاضر موجودند و پیشنهادهای نوآورانه می‌توانند جریان غالب صنعت در دهه آینده باشند. ما در تحلیلمان تاثیر 10 جریان‌ شتابدار با بیشترین مزیت رقابتی مرتبط را وارسی کردیم. از این 10 جریان‌، 5 تای آنها مترصد تغییرشکل دادن چشم‌انداز بیمه هستند: هوش مصنوعی کاربردی، زیرساخت توزیع شده، آینده اتصال‌پذیری، اتوماسیون سطح بالا و معماری اعتماد. همچنین رواج این فناوری‌ها بدین معنی است که بیمه‌گران می‌توانند با رقابت شدید موج جدید مهاجمان دیجیتالی مقابله کنند؛ تعداد زیاد بیمه‌گرانی که بر این زمین بایر طی سه الی پنج سال گذشته تاسیس شده‌اند، شاهدی بر این مدعاست.  

بازیگران برای زنده ماندن باید مدل‌های عملیاتی، محصولات و فرایندهای اصلی خود را با واقعیت جدید وفق دهند. تمام مدیران باید تاثیر این فناوری‌ها را درک کنند و از اینکه سازمان‌هایشان برای آزادسازی پتانسیل‌ خود موقعیت‌یابی شده‌اند، اطمینان حاصل کنند. رهبران نیاز خواهند داشت که ادراک‌ها و مدل‌های کسب وکاری جاافتاده و محصور خود را رها کنند و روش‌های نو را برای تولید و توزیع محصولاتی پذیرا شوند که در بسیاری موارد از اساس محصولات متفاوتی خواهند بود.

 

 

 

 

جریان‌های فناوری، آینده‌ی صنعت بیمه را شکل می‌دهند

پنج سال گذشته شاهد پیدایش جریان‌های اساسی فناوری بوده‌ایم که تقریبا هر صنعتی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. میزان پیشرفت‌ها و تغییر مسیرهای فناوری، محصولات و خدمات را تغییرشکل می‌دهند.

مکنزی عواملی را بررسی کرده است که 10 جریان‌ فناوری که بیشترین اهمیت را برای مدیران در صنایع دارند، شناسایی کند (شکل 1). ما به هر جریان‌ و براساس نرخ رشد فناوری‌های زیرلایه‌ی جریان‌ها، امتیاز گشتاوری (momentum score) دادیم که از تحلیل دقیق و کامل شش معیار جایگزین اشتقاق یافته‌است: ثبت حق اختراع، کتاب‌های منتشرشده، میزان حضور در خبرها، گرایش‌های جستجوی برخط، جمع سرمایه‌گذاری‌های خصوصی و تعداد شرکت‌های سرمایه‌گذار.

 

 

 

 

شکل 1: 10 جریان‌ فناوری که فرصت‌های جدیدی در صنعت ایجاد می‌کنند.

 

به منظور ارزیابی چگونگی تاثیر این جریان‌ها بر صنعت بیمه 5 جریان‌ را معین کرده‌ایم که بسیار محتمل است تاثیری شگرف طی 5 سال آینده داشته باشند (شکل 2). 

 

 

 

 

 

شکل 2: 5 جریان‌هایی که تاثیر بسزایی بر صنعت بیمه خواهند گذاشت.

 

هوش مصنوعی کاربردی

هرچند بسیاری از بیمه‌گران در حال تجربه هوش مصنوعی هستند، تعداد کمی واقعا توانایی‌های خود را در سراسر سازمان گسترش داده‌اند. همزمان که هوش مصنوعی رایج‌تر می‌شود و «خلق الگوریتم» به منزله‌ی کالا شناخته می‌شود، بیمه‌گران خواهند توانست فرایندهای اصلی را از اساس بازطراحی کنند تا ماهیتا پیش‌بینی‌پذیرتر باشند. همچنانکه فرایندهای اساسی به هوش مصنوعی مجهز می‌شوند، توزیع، صدور، خسارت و خدمات را هوش مصنوعی برهم می‌زند و در نتیجه مدل حضور انسان در چرخه (human-in-the-loop) بوجود می‌آید که بهره‌وری را افزایش می‌دهد و امکان نقطه اتصال باکیفیت‌تر با مشتری را فراهم می‌کند. بیمه‌گران هنوز باید کاملا متوجه توانمندی‌های دارایی‌های داده‌محور از قبیل تاریخچه خسارت‌ها و تعاملات توزیع بشوند. افزون بر بازطراحی فرایندهای اساسی، بیمه‌گران و بازیگران پیشروی زیست بوم، از ظهور هوش مصنوعی برای تولید محصولات و خدمات بر اساس داده و تحلیل بهره خواهند برد.

 

زیرساخت توزیع شده

بیمه‌گران در سراسر دنیا با بدهی‌های فناوری چشمگیری مواجه هستند؛ همچنین با بسیاری از فرآیندهای اصلی که توسط فناوری‌های قدیمی واقع شده در شرکت (مانند دیتاسنتر) سنگین شده اند. به مرور که فناوری‌های ابری بالغ می‌شوند، جابجایی سریع به فناوری ابری برای همه سیستم‌های هسته‌ای (core systems) به بیمه‌گران کمک خواهد کرد که در ارائه محصولات جدید و خلق خدمات بهتر به مشتری چابک‌تر باشند. فناوری ابری همچنین برای توانمندسازی آن نوع توان محاسباتی که لازمه فهم کامل و بهره‌برداری از مجموعه داده‌های بسیار بزرگ است، حیاتی خواهد بود (مانند ده‌ها میلیون‌ داده‌های موارد خسارت). همچنان که زیست بوم به توسعه در سطح جهان ادامه می‌دهد، بیمه‌گران کاملا ابری به بهترین شکل جایگاه خود را پیدا می‌کنند تا به منزله هماهنگ‌کننده زیست بوم عمل نمایند-  عمل‌کننده به مثابه یک هاب که مشتریان، توزیع‌کنندگان، اینشورتک‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات درمانی، بیمه‌گران، بیمه‌گران اتکایی و غیره را به هم متصل می‌کنند.

آینده اتصال‌پذیری

در بسیاری از بازارها، بیمه‌گران شروع به استفاده از تله‌ماتیک برای تکامل محصول اصلی خودرویی کرده‌اند. استفاده گسترده‌تر از اینترنت اشیا (IoT) می‌تواند همان تغییرات را برای محصولاتی نظیر عمر، درمان، اموال، و خطوط تجاری به همراه داشته باشد. افزایش بسامد و مشخص‌بودگی داده‌هایی که از خلال ابزارهای اینترنت اشیا به اشتراک گذاشته می‌شوند، به مشتریان کمک می‌کند که بینش دقیقی از نیازهایشان را به دست بدهند و به بیمه‌گران کمک می‌کند تا فهم درستی از ریسک هم در زمان عقد قرارداد و هم به طور مستمر پیدا کنند. رواج فزاینده 5G این امکان را فراهم می‌آورد که داده‌ها با تاخیر بسیار کمتر به اشتراک گذاشته شوند و بیمه‌گران خدمات لحظه‌ای به مشتریان ارائه دهند.

اتوماسیون و مجازی‌سازی سطح بالاتر

بیمه‌گران مدتهای مدیدی است که برای اتوماسیون فرایندهای خود، به ویژه فرایندهای اداری، سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اما فناوری‌های نوظهور بیمه‌گران را قادر خواهند ساخت تا اساسا در ارائه محصول و خدمات بازنگری کنند. به عنوان مثال، اینترنت اشیای صنعتی پایش لحظه‌ای تجهیزات و به تبع آن پیش‌بینی تعمیرات مورد نیاز را پیش از وقوع خسارت ممکن می‌کند. همچنین، همزاد دیجیتالی و پرینت سه بعدی و چهاربعدی این پتانسیل را دارند که تجربه خسارت را برای انواع مناطق آسیب فیزیکی دگرگون کنند.  

معماری اعتماد

به همین ترتیب، بیمه‌گران اطلاعات و داده‌های حساس مشتریان را اداره می‌کنند و تکامل مستمر فناوری‌ها ایجاب می‌کند مشتریان حتی اطلاعات بیشتری در اختیار شرکت‌ها قرار دهند. فناوری‌های جدید شرکت‌ها را قادر می‌سازد که به طور موثری ریسک را مدیریت کنند و از داده‌های پیچیده مشتریان بهره بگیرند-گامی حیاتی در مدل بیمه‌گری «پیش‌بینی و پیش‌گیری» آنجاکه داده‌ها به طور مستمر بین طرفین با بیمه‌گرانی که نقش فعال‌تری در جلوگیری از وقوع خسارت دارند، داد و ستد می‌شوند. همچنان که بلاک‌چین در صنعت بیشتر بکار می‌رود، به شرکت‌ها کمک می‌کند که داده‌های مشتریان را موثرتر و به روش امن و پایداری مدیریت کنند و مسائل جاری همچون مدیریت هویت و راستی‌آزمایی را ساده‌سازی کنند. امنیت «اعتماد صفر» (مدلی که در آن اعتماد مفروض نیست و داده‌ها دائما راستی‌آزمایی می‌شوند) و رویکردهای مشابه به شرکت‌ها کمک می‌کند که شبکه‌هایی بهبودپذیر ایجاد کنند که در برابر حملات سایبری محافظت شوند.

 

چرا جریان‌های فناوری اهمیت دارند و چرا اکنون؟

جریان‌های فناوری پیش‌گفته می‌توانند برخی از کارکردهای اصلی و درون‌دادهای محصولات بیمه را از ریشه تغییر دهند. مثلا در حوزه صدور، انبارهای خودکار (مجهز به هوش مصنوعی کاربردی و زیرساخت توزیع شده) می‌توانند به طور اساسی ماهیت و تمرکز پوشش غرامت کارگران را با حذف بیشترین تعداد کارگران از عملیات انبارداری تغییر دهند. تاثیر سطح بالاتر این جریان‌ها بر بیمه وقتی نمود بیشتری پیدا می‌کند که توانمندی‌های فناورانه با هم ترکیب شوند. به عنوان مثالی از این تاثیر چندبرابری می‌توان به ترکیب زیرساخت توزیع شده (همچون فناوری‌های پوشیدنی‌)، معماری اعتماد (برای حفظ امنیت داده‌های مربوط به سلامتی اشخاص) و هوش مصنوعی کاربردی (برای دریافت بازخورد لحظه‌ای درباره تاثیر فعالیتهای فیزیکی بر شخص) و نحوه استفاده بیمه‌گران از این داده‌ها برای عمق دادن به پیش‌بینی‌ها و برقراری تعاملات گوناگون با بیمه‌گذار اشاره کرد. ابداعاتی این چنین می‌توانند در سرتاسر زنجیره ارزش در بیمه رخ دهند.

طبق قانون آمارا (Amara's Law)، تاثیر کوتاه مدت فناوری نو را اغلب دست بالا می‌گیریم و تاثیر بلندمدت آن را دست پایین. با نظر به جریان‌های فناوری موثر بر بیمه، روشن نیست که این صنعت در کجای این پیوستار تاثیر قرار دارد. با فرض سرعتی که این جریان‌ها شکل گرفتند و فوران کردند (توجه کنید به افزایش سریع و در برخی موارد تصاعدی توانمندی‌های هوش مصنوعی مانند یادگیری عمیق در سه الی پنج سال گذشته)، محتمل است که از نقطه میانه‌ی پیوستار عبور و شروع به دست پایین گرفتن تاثیرات درازمدت این فناوری‌ها کرده باشیم. این جریان‌های خاص اندازه حرکت بسیار بالایی دارند (همانگونه که با شاخص‌ جریان‌های فناوری اندازه گرفته شد)، و بازیگران قدیمی و جدید مبتکر شروع به استفاده از آنها کرده‌اند و خدمات و محصولات جدیدی ارائه می‌دهند. اگرچه بسیاری از بیمه‌گران هنوز مشغول به روز رسانی فناوری‌های خود بوده و در مراحل آغازین سفر دیجیتالی شدن خود هستند که آنها را مستعد عقب ماندن از بازیگران چابک‌تر می‌کند. همه این عوامل باید هشداری باشد برای مدیران بیمه که درک خود را از نحوه و زمان تاثیر این جریان‌ها بر محصولات اصلی‌شان و چشم‌انداز رقابت گسترش دهند.

 

سناریوهای ممکن که محصول ترکیب و تعامل جریان‌های فناوری هستند

 

چندین سناریو را بسته به بکارگیری فناوری، قانونگذاری دولت، ترجیحات مشتری و ابداع محصولات فناوری‌محور می‌توان متصور بود.

اموال و مسئولیت

همزمان با اینکه این جریان‌ها به طرق مختلف می‌توانند بر روی بیمه‌های اموال و مسئولیت تاثیرگذار باشند، دو سناریو وسعت دگرگونی چشم‌انداز اینها را به تصویر می‌کشد:

 

 • صدور بی‌وقفه و خودکار بیمه‌نامه بیمه‌های تجاری

جریان‌های کلیدی: هوش مصنوعی کاربردی، گردآوری توزیعی داده‌ها، آینده اتصال‌پذیری و اتوماسیون سطح بالاتر

سناریوها: ترکیب هوش مصنوعی کاربردی، گردآوری توزیعی داده‌ها، آینده اتصال‌پذیری و اتوماسیون سطح بالاتر بیمه‌گران را قادر خواهد ساخت کمابیش خودکار با استفاده از داده‌های دنیای واقعی و لحظه‌ای از منابع گوناگون، خطرات بیشتری را تحت پوشش قرار دهند. بیمه‌گران می‌توانند با استفاده از پهپادها، تصاویر ماهواره‌ای، بینایی کامپیوتری، هوش مصنوعی کاربردی و ابزارهای هوشمندتر، داده‌های متنوعی را از وسایل و سازه‌ها گردآوری کنند. تنها در چند روز، یک کاربر می‌تواند مجموعه‌ای از تصاویر راداری و پهپادی و مشخصه‌های تصاویر یک چاه نفتی را گردآوری و تدوین کرده و در کسری از ثانیه برای صدور بیمه‌نامه اطلاع‌رسانی کند. معماری اعتماد که در درون اینترنت اشیاء و شبکه‌های متحرک با سرعت بالا مستقر می‌شوند، طیف گسترده‌ای از مشارکان در زنجیره ارزش در بیمه را قادر می‌سازند که داده‌ها را به روشی شفاف و امن به اشتراک بگذارند.

سود و زیان احتمالی: در نتیجه صدور دقیق‌تر بیمه‌نامه و فرایندهای موثر پیشنهاد و تمدید بیمه‌نامه بهبود چشمگیری انتظار می‌رود.

نمونه‌های موجود:

 • هوش پیش‌بینی‌کننده شرکت وینوارد (Winward) برای تجهیزات دریایی فهرستی برای نظارت فراهم می‌کند که ریسک‌ها را براساس شرایطی نزدیک به زمان واقعی و آخرین فعالیت‌ها ارزیابی می‌کند.
 • شرکت پشتیبانی مارسک (Maersk) یک بلاکچین دریایی با چشم‌انداز استفاده از اینترنت اشیا و قراردادهای هوشمند ساخته‌است تا بدینوسیله بیمه‌نامه‌ها را به طور خودکار بروزرسانی کند.

 

 • تغییر اساسی در منحنی ریسک و چگونگی مدیریت آن توسط بیمه‌گران با همکاری مشتریان

جریان‌های کلیدی: اتوماسیون سطح بالاتر، هوش مصنوعی کاربردی، معماری اعتماد، زیرساخت توزیع‌شده

سناریوها: وقتی درجه اتوماسیون صنایعی که به طور سنتی نیازمند تعداد بالای کارگر هستند، افزایش می‌یابد، ماهیت ریسک بیمه‌شده تغییر خواهد کرد. یک انبار کاملا خودکار را با بازوهای روباتیک در نظر بگیرید که از هوش مصنوعی کاربردی و اتوماسیون سطح بالا بهره می‌برد. ریسک ناشی از تهدیدات سایبری و نقص در هوش مصنوعی در مقایسه با تصادفات ناشی از خطاهای انسانی بسیار بیشتر است. در حالیکه ریسک‌های جدیدی بوجود می‌آیند که به پوشش و صدور از نوعی جدید نیازمندند، ماهیت ریسک نیز تغییر خواهد کرد.

مدیریت ریسک‌های ناشی از اتومبیل‌های خودران و نیمه‌خودران، بیمه‌گران را مجبور به بازبینی در چگونگی عملکرد محصولات بیمه‌ای خودروها می‌کند. نقش بیمه‌گران که با مشارکت مشتریان و به کاربردن فناوری، ریسک را شناسایی کرده و کاهش می‌دهند، از پرداخت خسارت به جلوگیری از آن تغییر خواهد کرد. در بسیاری موارد بیمه‌گران به ایجاد زیست بوم و بکارگیری منابع چندگانه‌ی داده‌ها نیاز خواهند داشت.

سود و زیان احتمالی: درآمد صنعت بیمه و انباشت سود به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد.

نمونه‌های موجود:

 • بیمه هوش مصنوعی (aiSure) مونیخ آر ای (Munich RE) یک محصول بیمه‌ای است برای فراهم‌کنندگان هوش مصنوعی که مایل به ایجاد ضمانت اجرایی با پشتیبانی بیمه هستند. به عنوان مثال، دیپ اینستینک (Deep Instinct، یک شرکت امنیت سایبری که در محصولاتش از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق استفاده می‌کند) به مشتریان به پشتوانه بیمه‌نامه‌‌ای که از مونیخ آر ای خریداری کرده، به مشتریان در برابر باج‌افزارها تعهداتی ارائه می‌دهد.
 • آکسا (AXA's Construction Ecosystem) داده‌هایی را از طیفی از فناوری‌ها شامل تصاویر، فناوری پوشیدنی‌ها و ابزارهای اندازه‌گیری گردآوری و تدوین می‌کند و بوسیله آن برای پیمانکاران شناختی منحصربفرد و معیارهایی برای مدیریت ریسک در سایت‌های ساخت و سازشان فراهم می‌آورد.

بیمه‌های زندگی و مستمری

با فناوری و محصولات نوآورانه‌ای که برای بازتاب دادن رفتار متغیر مشتری عرضه می‌شوند، صدور بیمه‌نامه به جای صدور در یک مقطع زمانی خاص به امری پیوسته تبدیل خواهد شد. مدل‌هایی نظیر به اشتراک‌گذاری داده‌ها برپایه زیست بوم، بیمه‌گران را با دسترسی بیشتری به اطلاعات ریزدانه‌‌ مجهز می‌کند تا بتوانند قیمت‌گذاری و سنجش ریسک ویژه‌سازی شده‌ای را پشتیبانی کنند. ترکیب جریان‌های فناوری، بیمه‌گران را قادر خواهد ساخت که افراد را به طریقی پویا و بازخوردی پوشش دهند.

جریان‌های کلیدی: آینده اتصال‌پذیری، زیرساخت توزیع‌شده، هوش مصنوعی کاربردی، انقلاب زیستی و معماری اعتماد.

سناریو: توانایی ارتباط مداوم با افراد، محصولاتی را به بار خواهد نشاند که حق بیمه، سود یا هر دو را به طور پویا و منظم تنظیم می‌کند. بیمه‌های عمر محصولاتی سیال‌تر خواهند بود که افراد را قادر می‌سازد ضرورتا مادام که زندگی می‌کنند، حق بیمه را بپردازند. به عنوان مثال، افراد بسیاری امروزه نیاز به خرید بیمه‌نامه‌های زندگی، بیمه‌نامه‌های بیماری‌های خاص، پوشش ازکارافتادگی و پوشش درمانی طولانی مدت دارند تا خانواده‌های خود را بطور کامل در برابر مسائل پزشکی گرانقیمت و بار مالی آن حفاظت کنند. در آینده مرز بین انواع این بیمه‌نامه‌ها بسیار کمرنگ خواهد شد، از آنجاییکه بیمه‌گران می‌توانند پوششی چتری برای ریسک‌ها پیشنهاد بدهند که برای هر فرد خاص تعریف شده‌است. افزون بر این، با پیدایش انقلاب زیستی و داروهای دقیق بیمه‌گران می‌توانند انتظار داشته باشند که نسبت به ریسک‌های مشتری شناخت بسیار دقیق‌تری داشته باشند. امکان تفکیک محصولات سنتی برای ایجاد بسته‌های سفارشی با استانداردهای گسترده‌تر احصائی و تنظیمی که باید مناسب‌سازی شود، بوجود می‌آید.

سود و زیان احتمالی: درآمد صنعت و مخزن سود برای بیمه‌های عمر و درمان شخصی می‌تواند اساسا تغییر کند.

نمونه‌های موجود:

 • وایتالیتی (Vitality)، راهکاری رفاهی در افریقای جنوبی، با گردآوری داده‌هایی از دستگاه‌های ورزشی مشتریان، مشوق‌هایی برای رفتار بهتر منجر به سلامتی آنها فراهم می‌کند و به طور پویا ریسک را در بازه‌های زمانی موردنظر و بر اساس میزان اهمیتی که مشتریان به سلامتی خود می‌دهند، ارزیابی می‌کند.

بازآرایی استراتژی در چشم‌انداز تکاملی

به مرور که این جریان‌ها شکوفا می‌شوند و آغاز به تغییر پیوسته و یکنواخت ماهیت عملیات و محصولات بیمه‌ می‌کنند، متصدیان بیمه باید به دقت چند پرسش حیاتی را برای لحاظ کردن در تصمیمات و اقدامات خود در آینده نزدیک درنظر بگیرند:

 • این جریان‌ها چگونه بر ماهیت و ساختار سازمان تاثیر می‌گذارند؟ به چه طرقی باید کارکردها و فرایندهای اصلی‌مان را با آنها سازگار کنیم؟
 • آیا مهارت‌های چندگانه و استعداد مناسب که هم برای درک و هم برای نظارت این فناوری‌های جدید لازم است، در اختیار داریم؟ شکاف‌ها کجا هستند و چقدر وسیع‌اند؟
 • اگر قرار به استفاده از این فناوری‌ها باشد کدامیک از این استراتژی‌ها را باید پیش رو قرار دهیم: ساختن فناوری، خرید یا شراکت؟
 • نقش زیست‌بوم داده و فناوری مادام که استراتژی عملیات، محصول و فناوری آینده را ملحوظ می‌کنیم، چیست؟ اگر مشارکت می‌کنیم، نقش ما چه باید باشد؛ مثلا مالک زیست‌بوم، تسهیل‌گر یا مشارک؟
 • رویکرد مشتریان به تکامل فناوری‌های به اشتراک‌گذاری داده‌ها و حریم شخصی چه خواهد بود؟ کدام فناوری زیست‌بوم آنچنان به خوبی جانمایی شده‌است که می‌تواند داده‌های لازم برای دگرگونی بیمه‌گران را به دست آورد؟
 • واسطه‌گری بازیگران سنتی کجا توسط بازیگران جدید قطع می‌شود؟ و بازیگران جدید کجا برتری غیرمنصفانه‌ای مبتنی بر چگونگی ارائه محصولات و خدمات ساخته شده برپایه جریان‌های فناوری خواهند داشت؟

جریان‌های فناوری برجسته شده در این مقاله صنعت بیمه را از سر تا پا به شدت دگرگون خواهند کرد و فرصت‌های عمده‌ و در برخی موارد تهدیدات وجودی برای بازیگران سنتی خلق خواهند کرد. این دگرگونی‌ها در حال حاضر دارند رخ می‌دهند و این یعنی بیمه‌گران برای توسعه چشم‌اندازی جاه‌طلبانه مبنی بر اینکه چگونه فناوری می‌تواند باعث صعود سازمانشان شود، باید همین امروز اقدام کنند. برای پذیرفتن امکانات جریان‌های فناوری، بیمه‌گران برنده، نیروی انسانی مستعد خودشان را خواهند ساخت و جریان‌های فناوری و استلزامات کسب و کارشان را راهبر خود خواهند کرد و در متوقف کردن محصولات و خدمات سنتی خود مشتاق خواهند بود.

 

منبع: mckinsey.com

نویسندگان: کریش کریشناکانتان، داگ مک الهانی، نیک میلینکوویچ و ادی پردهان

فناوری بیمهاینشورتک