آیا برترین استارت‌آپ‌های بیمه‌ در دنیا را می شناسید؟

تاریخ انتشار: 1400/12/03

 پیشرفت فناوری‌های مالی، تحولی را به‌وجود آورده که می‌تواند تأثیر چشم‌گیری بر بازار بیمه بگذارد. در این بخش نگاهی به برترین شرکت‌های دنیا در حوزه فناوری بیمه یا اینشورتک بر اساس رتبه‌بندی Post Insurtech خواهیم داشت.

1.

BIMA   ارائه خدمات سلامت با تلفن همراه

شرکتBIMA  که دفتر مرکزی‌اش در استکهلم سوئد است، خود را‌‌‌ به‌عنوان یکی از نقش‌آفرینان پیشروی فناوری بیمه مطرح کرده و حدود 26 میلیون مشتری در چهارده کشور جهان دارد. این شرکت امید دارد با ارائه بیمه و خدمات سلامت موبایلی به خانواده‌های کم‌درآمد، میزان سودآوری خود را بهبود بخشد.BIMA  می‌گوید 75 درصد مشتریانش برای اولین بار به بیمه دسترسی پیدا کرده‌اند و 93درصد از آن‌ها روزانه با کمتر از ده دلار آمریکا زندگی می‌کنند.  BIMAکه در رتبه‌بندی Post Insurtech در رده دهم قرار گرفته، تاکنون 110میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌است. در سال 2017، بازوی سرمایه‌گذاری دیجیتال‌محور Allianz، به نام Allianz X، 96میلیون دلار در این استارت‌آپ سرمایه‌گذاری کرد.

https://bimamobile.com/

 

2.

Quantemplate   راهکارهای تحلیلی برای کارشناسان بیمه

Quantemplate  یک شرکت فناوری بیمه‌ واقع در لندن است که یادگیری ماشینی، تبدیل داده‌ها و راهکارهای تحلیلی را در اختیار کارشناسان بیمه قرار می‌دهد. این شرکت با برپایی دفاتری در آمریکا و اروپا توسط شرکت‌های مالی متعددی، مثل گروه Anthemis، شرکت سرمایه‌گذاری Transamerica و Allianz حمایت می‌شود.

https://www.quantemplate.com/

 

3.

Slice بیمه ای که به شرط استفاده پول می‌گیرد

Slice با فراهم‌ساختن بیمه «پرداخت به‌ازای استفاده» به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها، در رتبه‌بندی Post Isurtech، در میان یکصد شرکت، رتبه هشتم را به‌خود اختصاص داده‌است. این شرکت که در سال 2015 تأسیس شده، یک پلتفرم سرویس ابری بیمه ارائه می‌دهد. امروزه Slice دارای دفاتری در نیویورک‌سیتی، کلیولند، اوتاوا و لندن است. این شرکت به‌گفته Crunchbase در مجموع تمام دورهای سرمایه گذاری خود، حدود 40 میلیون دلار جذب کرده‌است.

https://slice.is/

4.

Trov  بیمه برای نسل موبایل بازها

Trov یک پلتفرم بیمه عندالمطالبه است که این امکان را به مصرف‌کنندگان می‌دهد تا هر قلم از اموال خود را برای هر دوره زمانی که نیاز دارند، تماما از طریق تلفن همراهشان بیمه کنند. این شرکت در وب‌سایتش ادعا می‌کند که این کار «اختراع دوباره‌‌ بیمه برای نسل موبایل‌بازها با ساده‌، انعطاف‌‌‌پذیر و شفاف‌کردن آن است». Trov جایگاه هفتم رتبه‌بندی گفته‌شده را به‌خود اختصاص داده، در استرالیا و انگلستان دفتر دارد و سال 2018 در آمریکا آغاز به کار کرده‌است.

https://www.trov.com/

 

5.

Neos  حفاظت از شما را بیمه می کند

Neos که تمرکزش روی بیمه واحدهای مسکونی است، سال 2016 تأسیس شده و درحال‌حاضر در رتبه‌بندی Post Insurtech جایگاه ششم را دارد. دفتر مرکزی این شرکت در انگلستان است و علاوه‌بر بیمه واحدهای مسکونی و پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته، فناوری‌های هوشمندی مثل حسگرهای هوشمند و دوربین‌های امنیتی مداربسته هم ارائه می‌دهد تا مشتریانش بتوانند از منازل خود محافظت کنند.

https://neos.co.uk/

 

6.

Shift Technology شناسایی کلاهبردارهای صنعت بیمه

Shift Technology با فراهم‌ساختن راهکارهای بومی هوش مصنوعی، برای خود در صنعت بیمه جهانی، نامی دست‌وپا کرده‌است. این شرکت فرانسوی از ارائه‌دهندگان نرم‌افزار است که از علم داده برای شناسایی شبکه‌های کلاهبرداری در حوزه‌‌ بیمه استفاده می‌کند.Shift Technology  حدود نود برنامه‌‌‌‌نویس، کارشناس داده و مدیر پروژه دارد و دفترش در پاریس است. دفاتری هم به‌عنوان «خواهرخوانده دفتر مرکزی‌‌» در سنگاپور، لندن، مادرید، زوریخ و هنگ‌کنگ دارد.

https://www.shift-technology.com/

 

7.

Lemonade سه ثانیه ای خسارت می‌دهد

Lemonade که در رتبه‌بندی Post Insurtech چهارم است، ادعا می‌‌‌کند که نخستین خط‌مشی منبع باز در جهان است. لیموناد که دفتر مرکزی‌اش در نیویورک‌سیتی آمریکا واقع شده، بیمه‌ای به مالکان و مستأجران واحدهای مسکونی ارائه می‌دهد که توسط هوش مصنوعی و اقتصاد رفتاری کار می‌کند. این شرکت در سال 2016 مدعی شد، با ثبت زمان خیره‌کننده سه ثانیه، رکورد جهانی «سریع‌ترین رسیدگی به یک درخواست» را از آن خود کرده‌است.

https://www.lemonade.com/

 

 8.

Oscar Health راحتی در استفاده از خدمات درمانی

Oscar Health با هدف تبدیل‌شدن به یک شرکت بیمه سلامت با محوریت بیمار، بیش از هزار کارمند دارد و به حدود 257 هزار نفر عضو و کسب‌وکار کوچک، خدمات‌‌‌ می‌دهد. این شرکت آمریکایی خدمات بیمه را در نه ایالت نیویورک، نیوجرسی، کالیفرنیا، تگزاس، اوهایو، تنسی، آریزونا، میشیگان و فلوریدا ارائه می‌دهد. رتبه سوم Oscar Health در این رتبه‌‌‌بندی نشان می‌دهد که این شرکت چطور بالاترین نرخ مشارکت موبایلی بیمه‌گران را از آن خود کرده‌است. درواقع 43 درصد از اعضای  Oscar Healthکه برای اولین بار به پزشک مراجعه کرده‌اند، از کانال فناوری و تیم‌های خدمات مشتری این شرکت عبور کرده‌‌‌اند.

https://www.hioscar.com/

 

9.

Acko General Insurance یک پشتوانه 42 میلیون دلاریست

Acko General Insurance  یک شرکت بیمه دیجیتال است که در هند واقع شده و سرمایه‌گذارانی مثل آمازون، شرکای SAIF، شرکای Accel و Catamaran Ventures   دارد. این شرکت در مجموع 42 میلیون دلار پشتوانه مالی دارد و دومین جایگاه را در فهرست صد تایی رتبه‌بندی Post Insurtech  به‌خود اختصاص داده‌است. این استارت‌آپ، سال 2017 در بمبئی تأسیس شد.

https://www.acko.com/  

 

10.

 

ZhongAn بیمه زیرنظر علی بابا

ZhongAn که خود را نخستین شرکت بیمه کاملا برخط چینی می‌خواند، بالاترین جایگاه را در فهرست رتبه‌بندی Post Insurtech از آن خود کرده‌است. این شرکت در ابتدا توسط چند تن از مشهورترین اشخاص متنفذ در دنیای تجارت تأسیس شد؛ ازجمله «جک ما» مدیر علی‌‌‌بابا، «پنی ما» مدیرعامل Tencent و «ما مینگ‌‌‌ژه» مدیرعامل شرکت بیمه «پینگ ان». این بیمه‌گر چینی سال 2017 ، در دور اول سرمایه‌گذاری خود که Financial Times از آن به‌‌‌عنوان «نخستین عرضه سهام عمومی فناوری بیمه» یاد کرده‌است، موفق به دریافت 1.5 میلیارد دلار سرمایه شد.

https://www.zhongan.com /

فناوری بیمهاینشورتک