جشن خانواده فناوران در بهار 95

تاریخ انتشار: 1395/01/19

یوسف قلاتی؛ مدیرعامل فناوران / مرحوم آقای نکویی مهر معاون فنی بیمه دانا همیشه اشاره می‌کردند که یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت این کشور این است که معمولا" یک تعداد جوان کوشا و مشتاق پیشرفت و ترقی در یک‌گوشه باهم جمع می‌شوند و شروع می‌کنند کاری را انجام می‌دهند که قبلا" سازمان‌های خیلی بزرگ‌تر از آن‌ها نتوانستند آن کار را به سرانجام برسانند و همین جوان‌ها هستند که هرکدام گوشه کاری را در مملکت به دست دارند و باعث رشد و ترقی کشور شدند.

ما هم بر اساس همین تفکر در سال‌های 81 و 82 شروع به کار کردیم. آستین همت را بالا زدیم و شروع به کار و تلاش کردیم. هم خودمان و هم بسیاری از همکاران عزیزی که الآن سال‌هاست در خدمتشان هستیم شبانه‌روزی فعالیت کردیم و کاری را انجام دادیم که هم باعث شد چندین میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای مملکت حاصل شود و هم زمینه فعالیت و رشد را برای تعداد نسبتا" زیادی از جوانان بااستعداد مملکت فراهم کردیم. امروز که در خدمت شما هستیم به حول و قوه الهی توانستیم خدمات خودمان را به 22 شرکت بزرگ بیمه‌ای کشور ارائه کنیم. در این 22 شرکت مابین 15 تا 20 هزار شعبه و نمایندگی و چیزی بالای 30 هزار کاربر از طریق نرم‌افزار ما عملیات بیمه‌گری خودشان را انجام می‌دهند و مابین 20 تا 30 میلیون نفر بیمه‌گذار و بیمه‌شده در سطح کشور از طریق این نرم‌افزار به آن‌ها خدمات بیمه‌ای ارائه می‌شود. این مجموعه‌ای که امروز به‌عنوان خانواده فناوران دورهم جمع شدیم، کسانی هستند که دارای استعداد و دانش بالا، توانمند و علاقه‌مند به پیشرفت، کوشا و تلاشگر هستند. ما در طول این سال‌ها مشکلات هم کم نداشتیم. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانم به پدیده مهاجرت و فرار مغزها اشاره کنم که باعث شده ما خیلی از دوستان و همکاران توانمند خودمان را از دست بدهیم و یکی از چالش‌های همیشگی شرکت ما پیدا کردن نیروهای مناسب کاری بوده است. البته ما هم در موارد زیادی موفق شده‌ایم که جلوی پدیده مهاجرت و فرار مغزها را بگیریم. در طول سال‌های گذشته مثل تمام بخش‌های دیگر اقتصادی کشور مشکلاتی داشتیم که نتوانستیم آن‌چنان‌که بایدوشاید رشد کنیم. ارتباطمان با دنیا تقریبا" قطع بوده و صرفا" به توان خودمان تکیه کردیم. یکی از نمونه‌های این تأثیرپذیری از تحریم‌های سخت‌افزارهای مورداستفاده ما بوده اما ما به کارمان اعتقاد داشتیم و همه این‌ها خللی در اراده ما برای پیشرفت نکرده و نخواهد کرد.

رشد ادامه دارد

در طول دو سه سال گذشته شرکت در تمام ابعاد فنی و فرایندهای مدیریتی رشد خوبی داشته و الآن ‌همچنان این مسیر رشد ادامه دارد و ما متوقف نشدیم. امروز به‌جرات می‌توانم خدمتتان اعلام کنم که فناوران یکی از فنی‌ترین و درعین‌حال منظم‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری در سطح کشور است و ما نسبت به شرکت‌های مشابه خودمان کار متفاوتی را انجام می‌دهیم. اما هنوز هم ازنظر فرایندی و هم ازنظر فنی با دنیا فاصله قابل‌توجهی داریم و اگر می‌خواهیم همچنان پیشرو باشیم نیاز به تلاش و کوشش خیلی بیشتر از امروز داریم و در این مسیر امیدمان به همکاری دوستان عزیزی است که الآن در خدمتشان هستیم و همچنین همکاران جدیدی که در سال 95 به جمع ما اضافه خواهند شد.

باید هم‌دل باشیم

در طول دو سال آینده هم فرصت‌های جدی برای رشد و هم تهدیدهای جدی پیش روی ماست. من همیشه معتقد بودم بزرگ‌ترین تهدید و رقیب ما خود ما هستیم. اگر در اراده ما برای پیشرو بودن خللی به وجود آید، اگر همدلی‌ها بین ما کم شود، اگر سعی نکنیم بر اساس دانش و تکنولوژی روز دنیا حرکت کنیم، اگر کار بزرگ کردن هدف جدی ما نباشد، از درون متلاشی می‌شویم و نیازی نیست که رقیبی از بیرون ما را تهدید کند. اما اگر همدل و هم‌زبان دست‌به‌دست دهیم و با تلاش جدی و شبانه‌روزی اراده کنیم و هدفمان این باشد که کاری بزرگ انجام دهیم، آن‌وقت هیچ رقیبی نمی‌تواند در مقابل پیشرو بودن ما بایستد. ما نیاز به همدلی بیشتری برای رسیدن به اهداف بزرگ‌ترمان داریم.

در سطح کشورهای منطقه باید مطرح شویم

پس باهم تلاش خواهیم کرد که همچنان در مسیر پیشرفت و ترقی باقی بمانیم و این چشم‌انداز را دنبال کنیم که در طول سه چهار سال آینده محصول فناوران در سطح کشورهای منطقه هم محصولی مطرح باشد و حرف زیادی برای گفتن داشته باشیم.