لزوم توجه به پیش‌نیازهای بیمه‌گری دیجیتال

تاریخ انتشار: 1400/08/13

جناب آقای مهدی ایمانی‌مهر، قائم‌ مقام مدیرعامل شرکت فناوران اطلاعات خبره، در قالب یادداشتی در نشریه عصر تراکنش شماره پنجاه و یک، به بررسی موضوع تحول دیجیتال و پیش‌نیازهای آن پرداختند. از موضوعات بیان شده، توجه به تحول دیجیتال به عنوان یک کلان‌روند در صنایع مالی است که در سال‌های اخیر به یکی از دغدغه‌های اساسی موسسات و شرکت‌های بزرگ در جهان تبدیل شده است.

ایشان با اشاره به تحولات انجام شده در گذشته، وضعیت صنعت بانکداری را از حیث حرکت در مسیر تحول دیجیتال مطلوب ارزیابی کردند، اما با ابراز تاسف از کندی روند تدوین اسناد بالادستی در حوزه تحول دیجیتال در صنعت بیمه، اظهار داشتند که، صنعت بیمه به دلیل تمایزهایی همچون تفاوت ادراک کاربران نهایی از خدمات بانکی و بیمه‌ای، مقاومت کانال‌های سنتی فروش بیمه‌نامه در برابر خروج تراکنش‌ها از نمایندگی‌ها، اختلاف در میزان سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری اطلاعات، تفاوت میزان حضور فعال بازیگران ثالث (همچون شرکت‌های ارائه‌دهنده تجهیزات سلف‌سرویس مثل خودپردازها در صنعت بانکی) و همچنین کمبود نیروهای متخصص، کار دشوارتری برای حرکت رو به جلو در پیش دارد.

در نهایت ایشان بیان کردند که همه تلاش‌ها در مسیر تحول دیجیتال، همچون تجهیز همه‌جانبه صنعت بیمه به منابع و ابزارهای مختلف، قطعا بدون توجه به پیش‌ران‌های تفکر دیجیتال ره به جایی نخواهد برد.