سه گام آموزش

همه کسانی که به فناوران می‌پیوندند در شروع کار یک دوره آموزشی سه مرحله‌ای را می‌گذرانند. این دوره‌های آموزشی با توجه به زمینه کاری افراد از یکماه تا سه ماه زمان می‌برد. تخصصی و یکه بودن زمینه کاری فناوران باعث شده تا آموزش نیرو‌ها یک اصل مهم و حیاتی شرکت باشد. فناوران، فقط یک دفتر کار نیست؛ یک محیط یادگیری است. در کنار کار، آموزش نیرو‌ها برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد؛ به همین دلیل فناوران یک واحد و دفتر مجزا به واحد جذب و آموزش اختصاص داده است. واحد جذب و آموزش فناوارن بهترین‌ها را گرد هم می‌آورد و به آن‌ها ‌ها کمک می‌کند، تا خود را بهبود ببخشند. هدف اصلی این است، تا نیروهای جذب شده برای ورود به تیم‌های تخصصی آماده باشند.

گام اول: آشنایی با مفاهیم بیمه

شامل آموزش مفاهیم پایه بیمه و تعاریف و اصطلاحات حوزه بیمه و بیمه‌گری است.کارجویان در این مرحله با مفاهیمی مثل صدور بیمه نامه، خسارت، حواله و... آشنا می‌شوند و کار با کاربری سیستم جامع و یکپارچه بیمه گری بنیان را یاد می‌گیرند.

گام دوم: آموزش‌های فنی

در گام دوم با توجه به تخصص هر یک از کارجویان در یکی از تیم‌های آزمونگران، گزارش سازان، تحلیل گران، وپشتیبان‌ها به آن‌ها مباحث فریم ورک، TSQL، SQL سرور، ابزارهای داخل شرکت، مفاهیم تکمیلی و مالی و مشترکات تخصصی، آموزش داده می‌شود.

گام سوم: کارگاه‌های تخصصی

در مرحله آخر کارجویان با توجه به تخصص و مهارتی که در دوره آموزش از خود نشان داده‌اند به یکی از تیم‌ها می‌پیوندند. در هر تیم کارجو مباحث تخصصی تیم خود را آموزش می‌بیند وکسب وکار خاص آن تیم را فرا می‌گیرد.

آموزش برای ارتقا

در فناوران شما همیشه سنجش می‌شوید و اگر تخصص یا مهارتی دارید که قابلیت پرورش دارد، واحد جذب و آموزش ما آموزش‌های لازم را در اختیار شما می‌گذارد. در همه مراحل کاری این که چه تخصصی را می‌خواهید فرا بگیرید؟ تصمیم با شماست. هر نیرویی که در فناوران کار می‌کند، با توجه به مهارت‌هایی که از خود نشان می‌دهد می‌تواند پله‌های ترقی را در حیطه کاری خود و در بخش‌های دیگر شرکت طی کند. اگر پتانسیلی در نیرو‌ها وجود داشته باشد، مجموعه اجازه نخواهد داد که این پتانسیل به هدر رود. در تمام سال‌های فعالیت فناوران، کلاس‌ها و کارگاه‌های بیشماری در موضوعات مختلف فناوری اطلاعات برگزار شده است. به روز بودن نیروی انسانی شرکت در بخش‌های تخصصی از اولویت‌های اصلی شرکت است. فناوران علاوه بر آموزش در شروع کار نیرو‌ها، در تمام مراحل به آموزش نیروهای با سابقه شرکت و بهبود توانمندی‌های آن‌ها توجه ویژه‌ای دارد.

مستند سازی واشتراک گذاری تجربیات

در فناوران ما همه آنچه که درباره کار تجربه می‌کنیم را با دیگران به اشتراک می‌گذاریم. نشست‌های انتفال تجربیات فنی در فناوران با حضور تیم‌های تخصصی درباره تجربیات گروه‌ها به شکل مستمر انجام می‌شود. در این جلسات اعضای هر تیم درباره تجربه مواجه با یک چالش فنی و راهکارهایی که برای آن اندیشه شده صحبت می‌کنند. افراد از تجربه شخصی خود در مواجه با مساله می‌گویند و راه‌هایی که امتحان کرده‌اند تا راه درست را بیابند با دیگران به اشتراک می گذارند. این ایده از کجا آمد؟ کی تصمیم به اجرا گرفته شد؟ چطور انجام شد؟ به چه موانعی برخورد کردم؟ این‌ها سوالاتی است که در این جلسات پاسخ داده می‌شود. همچنین تمامی مراحل کار و جلسات و گفتگو‌های انجام شده برای تکمیل پروژه در یک سیستم کار آمد برای استفاده دیگر تیم‌ها ونسل های بعد مستند سازی و نگهداری می‌شوند.